adobe coonect رایگان

آموزش آنلاین و چرایی آن

آموزش آنلاین و چرایی آن

نویسنده: Super User

آموزش آنلاین زمانی است که شما بجای کلاس های فیزیکی ، دوره ها را بصورت آنلاین می گذرانید. اگر نمیتوانیدر در کلاس های فیزیکی حضور یابید ، اگر ترجیح می دهید در مکان موردنظر خودتان تحصیل کنید یا اگر دور از دانشگاه زندگی می کنید ، یادگیری آنلاین می تواند برای شما مناسب باشد.

آموزش آنلاین زمانی است که شما بجای کلاس های فیزیکی ، دوره ها را بصورت آنلاین می گذرانید. اگر نمیتوانیدر در کلاس های فیزیکی حضور یابید ، اگر ترجیح می دهید در مکان موردنظر خودتان تحصیل کنید یا اگر دور از دانشگاه زندگی می کنید ، یادگیری آنلاین می تواند برای شما مناسب باشد.

 

 آموزش مورد نظر خود را از هرجای دنیا با برنامه ای متناسب با زندگی خود دریافت کنید

 

چرا آموزش آنلاین؟

انعطاف پذیری

در آموزش آنلاین دانش آموز آزادی عمل دارد در اینکه برنامه ی درسی اش را مطابق با زندگی شخصی و کاری اش تنظیم کند به این دلیل که دیگر مجبور نیست مانند کلاس های حضوری طبق یک برنامه ی تنظیم شده عمل کند.
در آموزش حضوری برنامه کلاس ها و محل برگزاریشان از پیش تعیین شده اند و دانش آموز باید خود را با آن هماهنگ کند و در کلاس ها حضور فیزیکی داشته باشد در حالی که در آموزش آنلاین میتواند با توجه به شرایطش در هر ساعتی از شبانه روز و در مکان دلخواهش از آموزش آنلاین بهره ببرد.

 کاهش هزینه

آموزش آنلاین بسیاری از هزینه هایی که دانش‌آموزان عادی متحمل می‌شوند را کاهش میدهد.به عنوان مثال دیگر نیازی نیست برای حضور یافتن در کلاس هزینه ای را بابت رفت و آمد پرداخت کرد, هزینه ای صرف کتاب های چاپی و گران قیمت نمیشود.در آموزش آنلاین شاید تنها هزینه همان شهریه‌ی ترمی باشد.

افزایش ارتباطلات

در آموزش آنلاین دانش آموزان میتوانند از سراسر دنیا در کلاس ها شرکت کنند و این حضور افراد با ملیت ها و دانش های متفاوت باعث میشود که دانش و تجربیاتشان در زمینه ی برقراری ارتباط با افراد دیگر, همکاری با دیگران و انجام پروژه های گروهی افزایش یابد.

 نقش والدین پررنگ میشود

آموزش آنلاین آموزشی است که در آن والدین میتوانند در کنار فرزند خود در کلاس ها حضور یابند و نظارت مستقیم بر یادگیری او داشته باشند و همچنین میتوانند در زمینه های مختلف به آن ها کمک کنند.

 کمک به زمین

زمانی که از آموزش آنلاین استفاده شود آلودگی بر اثر رفت و آمد دانش آموز دیگر وجود نخواهد داشت, دیگر نیازی نیست از کتاب های چاپی استفاده کرد و در این صورت کاغذ کمتری مصرف میشود و درختان کمتر صرف تولید کاغذ میشوند.

در دسترس بودن

در آموزش آنلاین فیلم های آموزشی اساتید ذخیره میشوند و دانش آموز میتواند در هر زمانی که نیاز به مشاهده ی دوباره ی فیلم ها داشته باشد به آن رجوع کند و مطالب را بهتر یادگیرد.

چه چیزهایی برای آموزش آنلاین ضروری است؟

نرم افزار:

یک سیستم آموزش مجازی آنلاین مانند 

ADOBE CONNECT یا Bigbluebutton

ممکن است LMS هم نیاز داشته باشید

نتیجه گیری

میدانیم که اینترنت هنوز راه زیادی برای پیشرفته‌تر شدن درزمینه آموزش آنلاین را در پیش دارد پس نباید اانتظار داشته باشیم که در آن کوتاهی و نقصی وجود نداشته باشد و آموزش آنلاین هنوز برای آموزش های تجربی و عملی نیاز به تغییرات بسیاری دارد و اکنون نمیتواند نیاز ما را در این زمینه برطرف کند; اما تحقیقات اخیر این را نشان داده است که دانشجویانی که به طور آنلاین درس می‌خوانند نسبت به آن‌هایی که حضوری درس می‌خوانند، عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهند. پس در هر رشته و زمینه ای باید آموزش آنلاین را جدی گرفت.